16 lipca 2024

Hrubieszów: Młodzież w więzieniu [ZDJĘCIA]

2 marca uczniowie pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Hrubieszowie, w ramach ogólnopolskiego programu „W służbie prawu”, wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się na terenie hrubieszowskiego więzienia.

Reklamy

W trakcie wizyty młodzież miała okazję zapoznać się z elementami prawa karnego, a także z konsekwencjami nieprzemyślanych i nieodpowiedzialnych zachowań. Funkcjonariusze Służby Więziennej zwrócili również uwagę na zjawisko przemocy rówieśniczej oraz przestępczości nieletnich.

Zajęcia uświadomiły młodzieży, że łamanie prawa może bezpowrotnie zmienić przyszłość. Ku przestrodze, jeden ze skazanych opowiedział o swoich wyborach życiowych, które zawiodły go za więzienne mury.

Reklamy

­

Uczniowie mieli okazję zobaczyć uzbrojenie i umundurowanie stosowane przez funkcjonariuszy w czasie pełnienia służby w placówce. Nie zabrakło również pokazu pracy psa specjalnego, który cieszył się wielkim zainteresowaniem.

Reklamy

Uczniowie, którzy niedługo staną przed wyborem dotyczącym swojej przyszłości, zostali również zapoznani z możliwościami, jakie niesie za sobą wstąpienie do Służby Więziennej oraz zaletami wyboru takiej ścieżki zawodowej – informuje st. chor. Jarosław Graf z Zakładu Karnego w Hrubieszowie.info i fot. ZK w Hrubieszowie / opr. st. chor. Jarosław Graf


Zobacz też:

Zarzuty dla nastolatków za śmiertelne pobicie 16-latka [ZDJĘCIA]

Zarzuty dla nastolatków za śmiertelne pobicie 16-latka [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →