Hrubieszów: Możesz zostać bohaterem! Możesz pomóc!

Ruszyła wirtualna akcja rejestracyjna potencjalnych dawców komórek macierzystych, którą organizuje Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Reklamy

Fundacja DKMS przesłała link dedykowany hrubieszowskiej szkole, który umożliwia obserwowanie, ile osób dzięki inicjatywie, zgłosiło chęć bycia dawcą. Jest to też rodzaj konkursu – rywalizacji między szkołami w całej Polsce (na stronce jest licznik osób zarejestrowanych).

W ubiegłych latach młodzież i nauczyciele ZS nr 1, wykazali duże zainteresowanie niezwykle cenną inicjatywą, jaką jest pomoc chorym na nowotwory krwi. W tym roku, z wiadomych powodów, akcja przeniosła się do Internetu.

Niezmiennie zachęcamy uczniów klas III, nauczycieli, wszystkich pełnoletnich i zdrowych mieszkańców Hrubieszowa i całego powiatu, by wykorzystując nasz link rejestracyjny:

https://www.dkms.pl/dzialaj/wirtualne-dni-dawcy/zs-hrubieszow?fbclid=IwAR1ZZSQQhhm_ExmUGbsvEuV3IWAeeVOgKriciPMZ5zD0QhEly-qmFBfy-qw

podjęli świadomą decyzję o przystąpieniu do programu pomocy.

Wystarczy dokonać rejestracji, a następnie oczekiwać na pakiet, pobrać wymaz z wewnętrznej części policzka i odesłać do Fundacji.

Szkolni koordynatorzy akcji

Joanna Wieczorek-Smerdel i Daniel Buchowiecki

(info i fot. ZS nr 1)


Zobacz też:

Hrubieszów: Caritas dzieciom – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Caritas dzieciom – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie