Hrubieszów: Na kwarantannie robił świąteczne zakupy. Grożą mu poważne konsekwencje

45-latek z Hrubieszowa odpowie przed sądem za złamanie zasad kwarantanny i izolacji domowej. Mężczyzna wyjechał do miasta rowerem, aby zrobić zakupy.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci tuż przed świętami zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Podejrzewali, że zgodnie z decyzją służb sanitarnych powinien on przebywać w izolacji domowej. Kiedy zatrzymali 45-latka, okazało się, że wyjechał z domu, aby zrobić zakupy.

Zatrzymany tłumaczył, że zabrakło mu papierosów. Z informacji wynikało, że był w dwóch sklepach na terenie miasta. Policjanci niezwłocznie odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania i poinformowali o konsekwencjach nieprzestrzegania zasad izolacji i kwarantanny. Następnie mundurowi udali się do sklepów, w których przebywał mężczyzna, gdzie dokonano dezynfekcji.

Wobec osób, które nie stosują się do decyzji o izolacji lub kwarantannie, wyciągane są surowe konsekwencje. O takich ujawnionych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową.

Ponadto, w związku z nieprzestrzeganiem kwarantanny, funkcjonariusze będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 1000 zł. Natomiast za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób kodeks karny przewiduje od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

***

Hrubieszowska Policja apeluje do świadków o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę łamiącą nałożoną na nią izolację lub kwarantannę.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając izolacji domowej bądź kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Bądźmy odpowiedzialni za siebie oraz swoich najbliższych.

(źródło: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Siedzieli na… sedesach, z nogami wystającymi na jezdnię, bez maseczek

Hrubieszów: Siedzieli na… sedesach, z nogami wystającymi na jezdnię, bez maseczek

 

LubieHrubie na YouTube