17 kwietnia 2024

Hrubieszów: Siedzieli na… sedesach, z nogami wystającymi na jezdnię, bez maseczek

Dwaj mieszkańcy Hrubieszowa siedzieli przy jednej z głównych ulic miasta na… przyniesionych przez siebie sedesach, z nogami wystającymi na jezdnię. W trakcie policyjnej interwencji naruszyli dodatkowo nietykalność cielesną policjantów.

Było około godziny 18, gdy policjanci drogówki zobaczyli na jednej z głównych ulic Hrubieszowa niecodzienny widok. Dwóch mężczyzn siedziało przy krawędzi jezdni, z nogami wystającymi na ulicę, powodując utrudnienia dla przejeżdżających pojazdów. W dodatku nie siedzieli na chodniku, a na przyniesionych przez siebie… sedesach.

Jak się okazało, byli to mieszkańcy miasta w wieku 33 i 34 lat. Mężczyźni nie mieli wymaganych maseczek ochronnych zakrywających usta i nos.

Podczas podjętej w stosunku do nich interwencji, policjanci nie mogli wykonywać swoich obowiązków służbowych, ponieważ mężczyźni wyrywali się i szarpali. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 33 -latek ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowiedzą za swoje przewinienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak / KPP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu

Hrubieszów: Wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu

 

LubieHrubie na Instagramie