Hrubieszów: Na pierwszym miejscu – przekraczanie prędkości. 500 zgłoszeń do KMZB

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które doskonale sprawdza się w praktyce. Dzięki niemu społeczeństwo może samo mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. W minionym roku na terenie powiatu hrubieszowskiego policjanci odnotowali blisko 500 tego typu zgłoszeń.

Reklamy

 

O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie Dzielnicowy Bliżej Nas i aplikacji Moja Komenda policjanci mówią podczas wielu spotkań próbując dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może mieć wpływ na to, co dzieje się w okolicy, w której mieszka, uczy się lub pracuje. To doskonała forma dialogu mieszkańca z policjantem. Narzędzie pozwala bowiem na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.

Korzystanie z aplikacji KMZB jest bardzo proste. Jej obsługa została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy mieszkaniec województwa przez Internet mógł w szybki i anonimowy sposób zgłaszać różne problemy.

Aby w dalszym ciągu aplikacja spełniała swoje zadanie, wychodząc naprzeciw potrzebom jej użytkowników, wprowadzono jej zmiany i modyfikacje. Internauci mają możliwość opatrzenia swojego zgłoszenia krótkim komentarzem do 500 znaków. Ponadto można dodać także pliki zdjęciowe – maksymalnie do 3 plików w formatach jpg, pdf, 3gp, mov, doc, txt.  Podczas nanoszenia zagrożenia oprócz daty i godziny zdarzenia, również pory dnia oraz dni tygodnia.

Na terenie powiatu hrubieszowskiego w minionym roku odnotowano blisko 500 zgłoszeń. W tym blisko 400 z nich były zgłoszeniami potwierdzonymi, reszta z to zgłoszenia, które się nie potwierdziły lub były pomyłką czy też głupim żartem.

 

W poniższej tabeli przedstawiamy najczęstsze kategorie zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu hrubieszowskiego.

Główne kategorie zgłoszeń:
2016
2017
2018
2019
Przekraczanie prędkości
23
122
87
187
Nieprawidłowe parkowanie
22
62
35
66
Zła organizacja ruchu / niewłaściwa infrastruktura drogowa
3
50
43
51
Spożywanie alkoholu w miejscu publicznych
13
42
44
82
Grupowanie się małoletnich
4
10
8
21
Wałęsające się bezpańskie psy
0
4
41
25

 

Zachęcamy do korzystania z tego skutecznego i pomocnego narzędzia.

 

info: KPP Hrubieszów / EK

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Ponad 800 zdarzeń. Straż Pożarna w powiecie hrubieszowskim w 2019 roku w liczbach