Styl skandynawski w Twoim domu

Planując wystrój lub urządzając swoje wnętrze często nie mogąc się zdecydować na konkret szukamy inspiracji w Internecie. Przeszukujemy blogi, szperamy na forach i podglądamy sławnych projektantów oraz zapoznajemy się z wyznacznikami konkretnych stylów. Nie zawsze od początku zabierania się za urządzanie wnętrza, wiemy co nam się podoba i w kanony jakiego stylu się wpisuje. Próbując eksperymentować kreujemy własny niepowtarzalny charakter wnętrza o podstawach konkretnego nurtu – pytanie jaki z aktualnie panujących wybieramy?

Reklamy

 

Styl skandynawski

To niezaprzeczalnie najpopularniejszy trend w dekoracji wnętrz ostatnich czasów. Charakteryzuje się ciepłem i przytulnym wystrojem pomieszczeń. Dominują w nim barwy jasne, biele, szarości i beże z dodatkiem pasteli – błękitu czy różu. Tkaniny używane do dekoracji okiennych w myśl stylu skandynawskiego powinny być jak najbardziej zbliżone do naturalnych materiałów lub je imitować. Grube zasłony z plecionego materiału to tylko przykład nawiązujący do wyznaczników tego trendu. Nie wiecie jak osiągnąć efekt skandynawski w oknie swojego pokoju? Eksperci z firmy ANWO chętnie doradzą Wam, jakie kolory i faktury a także wzory tkanin wybrać, by osiągnąć upragniony efekt.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Mówi się, że kuchnia to serce domu, więc niezaprzeczalnie warto poświęcić jej urządzaniu więcej uwagi. To, co zdecydowanie powinno dominować to drewno. Z niego powinny wykonane być meble ich fronty i blaty. Jeśli chcemy uniknąć monotonii zróżnicujmy je kolorem. Białe fronty idealnie korespondują z blatem w ciepłym odcieniu drewna. Przeszklone witryny górnych szafek warto wypełnić szprosami. Wygląda to nie tylko uroczo ale daje możliwość eksponowania zawartości szafek. Przestrzeń pomiędzy szafkami to bezdyskusyjnie miejsce na płytki w patchworkowym stylu – od Was zależy, czy zaszalejecie z mnogością kolorów, czy wybierzecie odcienie szarości a życie będą wprowadzały jedynie wzory. Myśląc o kuchni w stylu skandynawskim nie można zapomnieć o stylizowanych sprzętach. W dzisiejszych czasach dostępność piekarników, płyt i innych dodatków z ozdobnymi pokrętłami, gałkami i zegarami jest naprawdę imponująca.

Co z pozostałymi wnętrzami? Idealnie jeśli urządzicie je w myśl powyżej opisanych zasad. Jasne, przytulne i naturalne wnętrza będą świetnie łączyć się ze sobą i tworzyć klimat miejsca, w którym będzie chciało się przebywać i żyć!

 

 

fot. mat. sponsora