20 lipca 2024

Hrubieszów: Na policję zgłaszają się kolejne ofiary oszusta

Zgłaszają się kolejne ofiary oszusta, który skupował zboże i nie płacił za nie rolnikom. W ubiegłym roku kryminalni ustalili 41-letniego mieszkańca Hrubieszowa, który odpowie za oszustwa opiewające na kwotę kilkuset tysięcy złotych.

Reklamy

 

Jak ustalili hrubieszowscy policjanci, proceder trwał co najmniej od czerwca 2017 roku na terenie gmin powiatu hrubieszowskiego.

41-letni mieszkaniec Hrubieszowa skupował zboże od rolników. Jak wynika ze śledztwa, zawierał z pokrzywdzonymi umowy kupna sprzedaży zboża, po czym nie wywiązywał się z zapłaty za zakupiony towar. Ustalono, że mężczyzna w chwili zawierania umów w ogóle nie zamierzał się z nich wywiązać w ustalonym terminie.

Reklamy

Po publikacji informacji w tej sprawie, która ukazała się w październiku ubiegłego roku, na policję zgłaszają się kolejni poszkodowani, którzy zostali oszukani. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się, że osób oszukanych przez 41-latka jest o wiele więcej. W związku z tym po raz kolejny przypominamy o tej sprawie.

Mężczyzna usłyszał do tej pory kilkanaście zarzutów oszustwa. Policjanci zabezpieczyli mienie podejrzanego w kwocie blisko 200 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Reklamy

 

 

źródło: KPP w Hrubieszowie / E.K.