Hrubieszów: Nie tylko praca za kratą – ZDJĘCIA

St. chor. Paweł Sagadyn wstąpił w szeregi Służby Więziennej w 2005 r. Pełniąc obowiązki w dziale ochrony, zawsze sumiennie realizuje zadania wyznaczone przez kierownictwo.

Reklamy

Życzliwy mentor

Paweł jako osoba życzliwa oraz pomocna, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami. To także mentor, który na swoim koncie ma najwięcej przeszkolonych młodych funkcjonariuszy. W czasie wolnym od pracy realizuje się w sztukach walki, które są jego pasją od najmłodszych lat. Już jako ośmioletni chłopiec próbował swoich sił w sztukach walki. Technika walki służy przede wszystkim do samoobrony, wymaga dużego zaangażowania i dyscypliny. Krav maga w języku hebrajskim oznacza „walkę wręcz”, jednak nie polega ona na pracy rąk ale na użyciu całego ciała. Jest mieszanka kilku stylów i technik walki, między innymi judo, jiu jitsu, muay thai, boksu i zapasów. Trening krav magi to nie tylko nauka fizycznych umiejętności ale także nabywanie zdolności psychicznych. Chodzi tu o umiejętność zachowania zimnej krwi oraz spokoju w sytuacjach niezwykle stresujących. Powyższa umiejętność jest niezmiernie przydatna w takim miejscu jak zakład karny. Jak mówi Paweł „krav maga uczy nas pewności siebie i zdecydowanej postawy”.

Jako instruktor w Centrum Samoobrony KRAV – MAGA w Hrubieszowie, prowadzi tam treningi nie tylko z osobami dorosłymi ale również z młodzieżą i dziećmi. Zajęcia sportowe w lokalnej społeczności cieszą się dużym zainteresowaniem. Black Belt I Dan Krav Maga jaki posiada Paweł, świadczy o jego wieloletniej pracy i zaangażowaniu. W wyniku obecnie panującej epidemii w kraju niestety treningi zostały wstrzymane. Krav maga od początku swojego powstania wykorzystywana była przez służby mundurowe ale niebywała skuteczność i funkcjonalność tego systemu walki spowodowały, że stał się on popularny wśród zwykłych ludzi.

Instruktor strzelectwa

Paweł spełnia się również jako instruktor strzelectwa, strzelectwa sportowego czy też strzelectwa praktyczno-bojowego. Jest członkiem Stowarzyszenia Klubu Strzeleckiego SAGITTARIUS w Chełmie.

Z sercem na dłoni

Warto także wspomnieć, że st. chor. Paweł Sagadyn został uhonorowany odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II Stopnia. Wyróżnienie przez polski Czerwony Krzyż otrzymują osoby, które oddały 6,12.18 i więcej litrów krwi. Funkcjonariusz hrubieszowskiej jednostki oddał już około 15 cennych litrów.

Jako służba jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Pawła.

(opracowanie: st.kpr. Iwona Janiszek, zdjęcia: por. Adrian Małecki)


Zobacz też:

Nowy samochód w hrubieszowskim zakładzie karnym – ZDJĘCIA

Nowy samochód w hrubieszowskim zakładzie karnym – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze