Hrubieszów: Nie zapłacił za hotel – odpowie za oszustwo

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 36-latka z województwa pomorskiego, który przyjechał z konkubiną do Hrubieszowa i nie zapłacił za hotel, w którym razem przebywali. Para korzystała z noclegu oraz z usług gastronomicznych, jednakże kiedy przyszedł czas rozliczenia za usługę, mężczyzna stwierdził, że nie ma tyle pieniędzy.

Reklamy


Wczoraj hrubieszowscy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca województwa pomorskiego, który przyjechał ze swoją konkubiną na kilka dni do Hrubieszowa i jak się okazało nie wywiązał się z zapłaty za usługi hotelarskie i gastronomiczne.

Mężczyzna zapewniał, że jest właścicielem firmy i dokona płatności przelewem. Dołączył też odpowiednie dokumenty i wydawał się wiarygodnym klientem. Jednak po kilku dniach pobytu pary, właściciel hotelu zaczął podejrzewać, że mogą oni nie wywiązać się z należności i poinformował o całej sprawie policję.

Jak się okazało przypuszczenia właściciela lokalu potwierdziły się. 36-latek przyznał, że nie ma tyle pieniędzy i nie będzie w stanie zapłacić za hotel i posiłki. Łączna kwota, którą miał uregulować to blisko 1,5 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Teraz odpowie za oszustwo przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.źródło: KPP Hrubieszów (EK)