Hrubieszów: Nowy aparat USG na oddziale ginekologiczno-położniczym (ZDJĘCIA)

Oddział Ginekologiczno – Położniczy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie stał się właścicielem nowego, wysokiej jakości aparatu USG.

Reklamy

Ultrasonografia to jedno z najważniejszych i podstawowych badań diagnostycznych. Oddział Ginekologiczno – Położniczy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie stał się właścicielem nowego, wysokiej jakości aparatu USG marki Samsung – Hera W9. Jego zakup został w całości sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, za co placówka jest bardzo wdzięczna.

Posiadanie tak nowoczesnego urządzenia przekłada się na efekty diagnostyczne i terapeutyczne , nie mające ceny, w myśl zasady naszego szpitala – wszystko co najlepsze dla naszych Pacjentów.

Reklamy

USG ginekologiczne należy do ważniejszych z badań profilaktycznych, które powinna regularnie wykonywać każda kobieta. Umożliwia ono wykrycie nieprawidłowości w strukturze tkanek narządów rodnych (m.in. torbiele, mięśniaki, guzki na ścianach pochwy, zespół policystycznych jajników), w tym także rozpoznanie raka jajnika we wczesnym stadium rozwoju choroby. Przezpochwowe badanie ultrasonograficzne pozwala na znacznie dokładniejsze przeanalizowanie stanu narządów rodnych niż tradycyjne badanie ginekologiczne.

USG w ciąży umożliwia ocenę rozwoju i dobrostanu płodu na każdym etapie życia płodowego, już od wczesnych tygodni ciąży. Daje szansę na wczesne wykrycie wad płodu i – w przypadku potwierdzenia diagnozy – przygotowanie się do leczenia dziecka zaraz po jego urodzeniu.

Dla fanów technologii jeszcze garść informacji: aparat posiada zaawansowane funkcje obrazowania przepływów, rozszerzone funkcje obrazowania 2D i zaawansowaną wizualizację 3D, zaimplementowany model ryzyka IOTA-ADNEX do diagnozowania nowotworów jajnika, możliwość wykonania elastografii piersi oraz szyjki macicy z pomiarem ujścia wew/zewn, specjalistyczne narzędzia do pomiarów biometrycznych płodu, zaawansowaną technologię kształtowania wiązki z wykorzystaniem technologii Crystal Beam i wiele innych.

­
SP ZOZ w Hrubieszowie

­

(fot. SPZOZ Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszowski hejnał będzie grany codziennie w południe (WIDEO)

Hrubieszowski hejnał będzie grany codziennie w południe (WIDEO)


LubieHrubie na Instagramie