14 czerwca 2024

Hrubieszów: O zdrowym żywieniu [ZDJĘCIA]

6 marca 2023 roku, w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, został zorganizowany i przeprowadzony „Konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu – edycja czwarta”.

Reklamy

Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie reprezentowali: Marta Oksętiuk, Karolina Kwaśnik i Maciej Karpiński – uczniowie klasy IVTf, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy wykazali się znajomością zagadnień związanych z właściwym odżywianiem.

W konkursie brali udział uczniowie szkół średnich z województwa lubelskiego. Polegał on na rozwiązaniu testu dotyczącego zasad zdrowego odżywiania. Po zakończeniu eliminacji pisemnych uczestnicy i opiekunowie wzięli udział w wykładach związanych z tematyką żywienia.

Reklamy

­

Podsumowaniem konkursu wiedzy o zdrowym odżywianiu było wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników przez rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie dr. hab. inż. Arkadiusza Tofila prof. PANS w Chełmie.

Reklamy

Udział w konkursie dał uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania oraz nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami z innych szkół.Info i foto: Magdalena Jędruszczak


Zobacz też:

Hrubieszów: Cztery Pory Roku z Mądrymi Rodzicami [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Cztery Pory Roku z Mądrymi Rodzicami [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →