Hrubieszów: Odbyła się kolejna edycja zbiórki i kwesty Pełny Tornister

W dniach 1 – 2 października, została w Hrubieszowie przeprowadzona kolejna edycja zbiórki i kwesty „Pełny Tornister”.

Reklamy

 

Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Edukacyjne Razem. Jak zawsze, hojni mieszkańcy miasta i powiatu okazali swoją hojność.

Wolontariusze otrzymali 388,660 kilogramów produktów żywnościowych na wsparcie dzieci cierpiących na niedożywienie i głód, które będą przekazane do szkół biorących udział w przedsięwzięciu i do rąk własnych potrzebującym. Co zostanie, przekażemy do Sokala na Ukrainę.

Reklamy

W tym roku była też z nami młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Przewodowie i w Uchaniach.

Datki to 1.631,20 złotych.

To efekt zbiórki, która odbyła się w hrubieszowskich sklepach. Przez dwa dni dary i datki zbierało 30 wolontariuszy, którymi byli uczniowie oraz członkowie stowarzyszenia i nauczyciele ze szkół.

W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele SP nr 1 i 3 w Hrubieszowie, Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie, SP w Przewodowie i w Uchaniach oraz Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie, Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie i OHP.

Miejsce na zbiórkę darów udostępniły: obydwa GROSZKI, hurtownia spożywcza Edmunda Majdera i sklepy LEWIATAN, CARRAFUOR, KAUFLAND, MRÓWKA i BRICO MARCHE w Hrubieszowie.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim darczyńcom, placówkom handlowym, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki. Jesteśmy dumni, że szkoły wychowują ludzi wrażliwych i dostrzegających problemy innych.

Dziękujemy nauczycielom: Annie Karkuszewskiej, Marzannie Bednarczuk, Izabeli Czerw, Katarzynie Lachowskiej, Marcie Trynieckiej, Ewie Byra, Bożenie Baran, Małgorzacie Cios za to, że znajdują czas dla potrzebujących.

Dziękujemy Drukarni Anny Jaworskiej w Hrubieszowie, która przygotowała ulotki i identyfikatory. Dziękujemy Markowi Watrasowi i pracownikom HOSiR za udostępnienie pomieszczenia na zgromadzenie żywności i pomoc pracowników w rozładunku. 

 

Tomasz Wojciech Antoniuk