Uczniowie Trójki wystartowali w VIII Konkursie Wiedzy Olimpijskiej

29 maja 2014 roku w Tyszowcach odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej organizowany przez Klub Olimpijczyka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 12 szkół powiatu tomaszowskiego oraz jedna z powiatu hrubieszowskiego – Zespół Szkół Miejskich nr 3 (Trójka).

Konkurs odbywał się indywidualnie oraz drużynowo w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii Igrzysk Olimpijskich oraz wybitnych olimpijczyków.

W kategorii szkół podstawowych ZSM nr 3 w Hrubieszowie reprezentowali uczniowie klasy VI „a”: Kacper Kaspruk i Kacper Wanarski, a w kategorii szkół gimnazjalnych uczniowie klasy I „a”: Marcin Gąsior i Szymon Czarnecki. Wśród uczestników ze szkoły podstawowej najlepiej poradzili sobie uczniowie z Perespy, a nasza szkoła była szósta. W kategorii gimnazjów najlepszą drużyną została ekipa z Tyszowiec, a nasi gimnazjaliści zajęli V miejsce.

Indywidualnie Kacper Kaspruk zajął w swojej kategorii wiekowej szóstą pozycję, a Marcin Gąsior był piąty.

Po konkursie odbyło się spotkanie z gościem honorowym, Panem Marianem Sypniewskim, dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim w szermierce z 1980 i 1992 roku. Opowiadał on o swojej karierze sportowej, przedstawił liczne zalety uprawiania sportu i odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Na koniec wręczył uczestnikom konkursu puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Info: Marcin Gąsior – ZSM nr 3 w Hrubieszowie

Fotografie: Tomasz Lenard