Hrubieszów: Ogólnopolski Tydzień Kariery MCK

Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery oraz promocja usługi poradnictwa zawodowego. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Poznaj swojego doradcę kariery”.

Reklamy

 

Doradca zawodowy z MCK w Hrubieszowie przeprowadził zajęcia z uczniami z Zespołu Szkół Numer 1 w Hrubieszowie, gdzie uczęszczają również uczestnicy hrubieszowskiej grupy wychowawczej Hufca Pracy 3-12 w Chełmie.

Przyszli absolwenci nauczyli się jak pisać CV oraz list motywacyjny. Mają świadomość, że gdy w przyszłym roku ukończą klasę wielozawodową mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony swojego doradcy zawodowego, który od lat współpracuje ze szkołą.

Reklamy

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyły się również zajęcia z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie. Uczestnicy kontynuowali cykl zajęć o nazwie „Moje portfolio kariery”.  Każdy indywidualnie dokumentuje swoją pracę podczas procesu samopoznania, poznawania mechanizmów rynku pracy oraz świata zawodów.

Tworzenie własnego portfolio nie jest procesem prostym, ponieważ wymaga cierpliwości, wytrwałości i samozaparcia, jednak uczestnicy warsztatów pod okiem swojego doradcy zawodowego świetnie sobie z tym radzą.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to akcja, która wzmacnia świadomość potrzeby wsparcia dla lepszej edukacji, pracy i kariery każdego obywatela.

 

 

Malwina Filańska Marcych

Doradca zawodowy

MCK w Hrubieszowie