3 grudnia 2023

Hrubieszów: Okradali warsztaty, magazyny i garaże. Włamywacze w rękach policji

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 8 sprawców kradzieży z włamaniem oraz 2 paserów, którzy od połowy października bieżącego roku włamywali się do warsztatów i garaży na terenie gminy Trzeszczany i Hrubieszowa. Łączna wartość skradzionego przez nich mienia to ponad 30 tys. zł. Wszyscy sprawcy, usłyszeli już zarzuty.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 8 sprawców kradzieży z włamaniem i 2 paserów, którzy od połowy października bieżącego roku włamywali się do garaży i magazynów na terenie gminy Trzeszczany i Hrubieszowa.
 
Zatrzymani przez policję sprawcy mają od 18 do 30 lat i pochodzą z gminy Trzeszczany i Hrubieszowa. Podejrzani  mają na swoim koncie między innymi kradzieże sprzętu elektronicznego, paliwa, kilku  ton fasoli w workach, które przeznaczone były do sprzedaży.
 
Łączna wartość skradzionego przez nich mienia to ponad 30 tys. zł. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.  
 
Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KPP Hrubieszów (EK)