Hrubieszów: Papierosowe żniwa

44 tys. paczek papierosów o wartości ponad 300 tys. złotych funkcjonariusze KAS znaleźli w pociągu towarowym przewożącym z Ukrainy do Polski żelazokrzem. Zdarzenie miało miejsce na granicy w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Kilka dużych prób przemytu papierosów udaremnili w ostatnim tygodniu funkcjonariusze KAS na granicy z Białorusią i Ukrainą.

Aż 44 tys. paczek papierosów o wartości ponad 300 tys. złotych funkcjonariusze KAS znaleźli w pociągu towarowym przewożącym z Ukrainy do Polski żelazokrzem. Zdarzenie miało miejsce na granicy w Hrubieszowie. 

Reklamy

Kolejne 6 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych,równieżna granicy w Hrubieszowie,zatrzymali funkcjonariusze KAS i Straży Granicznej. Różnych marek papierosy ukryte były tym razem w jednym z wagonów z rudą żelaza.

Z kolei w pociągu osobowym relacji Kijów – Warszawa funkcjonariusze znaleźli ponad 5,8 tys. paczek papierosów. Te wyroby poupychane były w dachach wagonów oraz pod wagonami. Żaden z podróżnych nie przyznał się do ich własności.

Blisko 1,5 tysiąca paczek wyrobów tytoniowych zarekwirowalitakże funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Terespolu. Papierosy ukryte były m.in. w progach, zbiorniku paliwa, nadkolach i kole zapasowym osobowego fiata. Kierujący pojazdem obywatel Białorusi twierdził, że pożyczył samochód od znajomego i nic nie wiedział o nielegalnym towarze. Przeciwko mężczyźnie funkcjonariusze wszczęli sprawę karną skarbową. Zatrzymali również przystosowany do przemytu samochód.

 

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie