Hrubieszów: Pierwsza woda w nieckach krytej pływalni! [ZDJĘCIA]

Niby woda na basenie to nic szczególnego, ale pierwsza woda w nieckach krytej pływalni w Hrubieszowie już jest!

Reklamy

KARPAT-BUD, Kierownik Robót, mgr inż. Adrian Babula dla lubiehrubie.pl:

– Po wznowieniu prac, w tym tygodniu rozpoczęliśmy napełnianie wodą niecek basenowych Krytej Pływalni w Hrubieszowie.

Napełnianie jest prowadzone tak, aby nie zakłócić dostaw wody dla mieszkańców w porozumieniu z dostawcą. Trwa już kilka dni i nocy, potrwa do następnego tygodnia. W tym czasie kontrolujemy, czy wszystkie uszczelnienia zamontowanych urządzeń są prawidłowe. Do pełnego napełniania potrzebować będziemy ok. 800 000 litrów wody.

Reklamy

Po całkowitym napełnieniu niecek, zbiorników przelewowych, filtrów i całej armatury, będziemy mogli przystąpić do rozruchów i uruchomienia instalacji technologii basenowej, w tym urządzeń odpowiedzialnych za atrakcje wodne. Robią to wyspecjalizowane w tym firmy FORTINO z Jastrzębia Zdroju i PEKMONT z Płocka. Włączać będziemy systemy uzdatniające wodę, jak również uruchamiać sukcesywnie atrakcje basenowe; gejzery, masaże, leżanki czy zjeżdżalnie. Następnym etapem będzie wykonanie badań wody oraz rozpoczęcie podgrzewania i przygotowywanie do przekazania gotowego obiektu Urzędowi Miasta.

W zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy uruchomienia obu saun, mokrej i suchej dostarczanych z Andrychowa. Pracują niezawodnie, przeprowadziliśmy szkolenie z obsługi tych urządzeń dla przyszłego personelu Krytej Pływalni.

Do zakończenia naszych robót pozostaje od roku dokończenie zagospodarowania terenu od strony ulicy Żeromskiego. Jednak roboty te wciąż są wstrzymane z uwagi na kolizję kabla sieci energetycznej, które usuwa Miasto. Po udostępnieniu nam frontu robót, nasze prace potrwają tam około 3-4 tygodnie.

Nasza firma KARPATBUD z Rzeszowa, ale też wiele specjalistycznych firm z całej Polski dokładają starań, aby móc Państwu przekazać piękny obiekt z atrakcjami jaki wykonaliśmy – informuje lubiehrubie kierownik robót, mgr inż. Adrian Babula.

­

fot. lubiehrubie

­

(źródło: KARPAT-BUD, Kierownik Robót, mgr inż. Adrian Babula)


Zobacz też:

Tak wygląda hrubieszowska pływalnia. Wkrótce rozpoczęcie rozruchów i prób [ZDJĘCIA]

Tak wygląda hrubieszowska pływalnia. Wkrótce rozpoczęcie rozruchów i prób [ZDJĘCIA]