22 czerwca 2024

Hrubieszów: Pijany i bez prawa jazdy wjechał w karetkę

Na ulicy Wyzwolenia 41-latek wjechał w karetkę pogotowia. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w środę po południu na ul. Wyzwolenia w Hrubieszowie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf uderzył w karetkę pogotowia i oddalił się z miejsca. Policjanci, w wyniku podjętych czynności, zatrzymali kierowcę, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Hrubieszowa.

Reklamy

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Na szczęście, uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń. Uszkodzone zostały jedynie pojazdy.

Reklamy

Teraz o losie 41-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Za spowodowanie kolizji drogowej, grozi mu grzywna do 5 tys. zł.

Ponieważ mężczyzna w okresie panującej epidemii i wprowadzonymi w związku z tym ograniczeniami, zdecydował się na jazdę samochodem na podwójnych gazie, zostanie o tym powiadomiona Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.

 

źródło: KPP Hrubieszów