Hrubieszów: Podziękowania za hojność – zebrano 9050 zł.

W dniu 22 maja 2016 roku na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się festyn charytatywny pt „Gramy dla Bogdana” zorganizowany przez komitet społeczny Krok do Zdrowia, którego przewodniczącym jest Bartosz Błaszczuk.

Reklamy

 

Festyn rozpoczął się o godz. 14.00 meczem Policja – Straż Graniczna i zakończył wynikiem 3:1 dla Straży Granicznej. W dłuższej przerwie meczu zaśpiewał zespół Na Granicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje dla dzieci – przejażdżka buggy oraz ponton Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, który pływał po rzece Huczwie, znajdującej się na terenie stadionu.

Były też dmuchawce, byk rodeo oraz żyroskop, kącik strzelecki. Najmłodsi goście mogli pomalować buzie na kolorowo w różne wzory. Wielkie zainteresowanie gości wzbudził pokaz ekstremalnej kaskaderskiej jazdy na rowerze. Odbyła się wystawa sprzętu operacyjnego Policji, Straży Granicznej, Jednostki Wojskowej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Na wystawie szczególnie zwracał na siebie uwagę robot wystawiony przez grupę antyterrorystów KWP w Lublinie. Gościnnie odwiedziła nas grupa motocyklowa „Moto Hrubieszów” oraz zawitali u nas Goci z wioski w Masłomęczu.

Odbyły się liczne zawody sportowe dla dzieci i młodzieży, jak także pokaz zumby. Nie zabrakło także stoisk gastronomicznych.

– Udało nam się zebrać 9050 zł. Jest to kwota, która wystarczy na 2 miesiące leczenia. W zbiórce pomagali zaprzyjaźnieni wolontariusze – wspomina przewodniczący komitetu Bartosz Błaszczuk. – To głównie oni przyczynili się do zebrania tej kwoty. Pilnowali wejść, stali przy urządzeniach rekreacyjnych, udzielali informacji oraz wskazywali miejsca dla podwykonawców obsługi  imprezy.

Festyn zakończył się o godz. 21.00.

Komitet społeczny Krok do Zdrowia pragnie podziękować za wsparcie w organizowaniu i przygotowaniu festynu Pani wiceburmistrz Marcie Majewskiej, Pani dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury Emilii Feliksiak oraz Panu dyrektorowi Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Markowi Watrasowi. To dzięki ich pomocy mogliśmy się bawić, a jednocześnie pomóc w sfinansowaniu leków dla Bogdana.

Sponsorzy, którzy pomogli w organizacji festynu: Auto Serwis Pomoc Drogowa Banaszek, Ochotnicza Straż Pożarna w Hrubieszowie, Transpol, Schody Maciejczyk, Eko Tech, Hotel – Restauracja „U Chłopa”, Agencja Artystyczno Weselna Bruno, Centrum Zabawy, Wist Drączkowski, Bosch Service Zaprzała, Pixel Andrzej Romański, Profit Gym siłownia, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Sum, AB24 Myjnie. Na scenie wystąpili: Na Granicy, Sonic, Strych, Agata Buta, Pruderia. Z wielkim zaangażowaniem festyn poprowadzili Jolanta Głowacz oraz Bartłomiej Misztal. Patroni medialni: Kronika Tygodnia, LubieHrubie, Katolickie Radio Zamość. Za udział w naszej imprezie dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w tworzenie oraz prowadzenie imprezy oraz przybyłym gościom.

 

 

Komitet społeczny Krok do Zdrowia

 


 

Zobacz też:

Festyn charytatywny „Gramy dla Bogdana” Foto