20 kwietnia 2024

Hrubieszów: Podziękowanie za pomoc ofiarom wojny [ZDJĘCIA]

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymał podziękowania od Caritas za czynną pomoc ofiarom wojny.

W niedzielę 12 marca, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz, na zaproszenie księdza Marcina Jakubiaka, dyrektora Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, uczestniczył we mszy świętej dziękczynnej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mariana Rojka. Nabożeństwo zostało odprawione w Katedrze p w. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu.

Po mszy świętej odbyła się Gala Caritas Zamość ofiarom wojny, w czasie której hrubieszowski komendant odebrał podziękowania za czynną pomoc ofiarom wojny.

– Wyróżnienie które otrzymałem, kieruję do wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu hrubieszowskiego, województwa lubelskiego oraz całej Polski, do wszystkich strażaków tych, którzy uczestniczyli w działaniach na granicy po 24 lutego 2022 roku, którzy byli zaangażowani w transport uchodźców i pomoc w punktach recepcyjnych, a także do druhów ochotniczych straży pożarnych. Ten symboliczny rysunek – serce na dłoniach – został przekazany nam przez ukraińskie dzieci – informuje mł. bryg. Piotr Gronowicz.źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie


Zobacz też:

Hrubieszów: Zlikwidowano ponad 40 zakładów pracy! [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Zlikwidowano ponad 40 zakładów pracy! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →