15 lipca 2024

Hrubieszów: Policjanci pomogli dwóm kobietom, które zasłabły

Hrubieszowscy policjanci, podczas służby, udzielili pomocy dwóm kobietom, które zasłabły z powodu wysokiej temperatury. Obie Panie trafiły pod fachową pomoc medyków.

Reklamy

Wysokie temperatury dają się we znaki każdemu z nas. Wczoraj, podczas służby, hrubieszowscy policjanci udzielili pomocy dwóch kobietom, które zasłabły.

Pierwszą z nich zauważyli niedaleko skrzyżowania przy ulicy Mickiewicza w Hrubieszowie. Kobieta zasłabła i upadła na chodnik. Policjanci podbiegli do niej i udzielili jej pomocy. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia.

Reklamy

Następnie, jadąc ulicą Chełmską w okolicach stacji benzynowej, policjanci zauważyli kobietę, która także zasłabła i upadła. Policjanci udzielili kobiecie pomocy i ułożyli w pozycji bezpiecznej do czasu przybycia na miejsce karetki pogotowia.

Pamiętajmy, żeby uważać na siebie podczas upałów. Jeśli to możliwe w największy upał pozostańmy w domu i przede wszystkim pijmy dużo wody – apeluje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Reklamy

Czytaj: Wypadek żołnierzy 2 Pułku Rozpoznawczego

Przypominamy także, żeby nawet na chwilę nie pozostawiać nikogo w rozgrzanym pojeździe. Nawet jeśli wydaje nam się, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie nam niewiele czasu podczas upałów nie pozostawiajmy swoich podopiecznych nawet na chwilę w zamkniętych samochodach. Przy upałach we wnętrzu pojazdu tworzy się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Pamiętajmy, wystarczy kilka minut, aby w zamkniętym i pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu!

Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią.

Zobacz: Sprawdź ile zgromadziłeś w ZUS i jaka może być Twoja emerytura

Pamiętajmy również o naszych bliskich i sąsiadach szczególne tych w starszym wieku. Zainteresujmy się ich losem, być może osoby te, które z uwagi na wiek są również w grupie wysokiego ryzyka i upały są dla nich szczególnie dotkliwe potrzebują naszej pomocy.

Apelujemy również o zachowanie rozsądku nad wodą. Przypominamy, że chcąc się schłodzić do wody należy wchodzić powoli, stopniowo chłodząc organizm. Nagła zmiana temperatury może wywołać w organizmie szok termiczny, który może zakończyć się tragicznie. Nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy jeśli piliśmy alkohol. Korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk i nie spuszczajmy z oczu dzieci, które są pod naszą opieką.

Nie bądźmy obojętni! Widząc zagrożenie reagujmy i poinformujmy o wszystkim służby dzwoniąc na numer alarmowy 112 – przypomina asp. szt. Edyta Krystkowiak.

Zobacz też:

Hrubieszowscy zwiadowcy na pokazach lotniczych [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


Chcesz podzielić się informacjami z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego z Czytelnikami lubiehrubie? Prześlij info i zdjęcia na adres lubiehrubie@gmail.com


źródło: KPP w Hrubieszowie, fot. lubiehrubie