15 lipca 2024

Przewodnik po modelach używanych maszyn rolniczych na rynku

Zakup maszyn rolniczych to zawsze poważna inwestycja. Niestety nowe modele sprzętów są często bardzo kosztowne, co może stanowić barierę nie do przebicia dla wielu rolników. Z tego powodu warto rozważyć zakup używanych maszyn, które są znacznie tańsze. W niniejszym artykule przyjrzymy się korzyściom takiego rozwiązania oraz przedstawimy kilka interesujących ofert dostępnych na rynku.

Reklamy

Dlaczego warto stawiać na używane maszyny rolnicze?

Jednym z głównych powodów, dla których rolnicy decydują się na zakup używanych maszyn, jest ich znacznie niższa cena w porównaniu do nowych modeli. Dzięki temu możliwe jest wyposażenie gospodarstwa w niezbędny sprzęt bez nadmiernego obciążenia budżetu.

Używane maszyny rolnicze są też dostępne od ręki, co pozwala na natychmiastowe wykorzystanie ich w pracy. Brak konieczności oczekiwania na dostawę nowych modeli jest dużym atutem, zwłaszcza jeśli konieczność zakupu sprzętu zdarzyła się w okresie zasiewów lub zbiorów.

Reklamy

Wybierając używane maszyny rolnicze, ich użytkownicy mogą postawić na sprawdzone i przetestowane modele, które cieszą się dobrą opinią na rynku. Tego typu sprzęt często ma udokumentowaną historię serwisową, co pozwala na ocenę jego stanu technicznego i łatwiejsze przewidywanie ewentualnych wydatków związanych z naprawami.

Popularne modele używanych maszyn rolniczych mają dobrze rozwinięty rynek części zamiennych, co ułatwia ich serwisowanie i usuwanie awarii. Dzięki temu ich eksploatacja jest mniej ryzykowna i kosztowna.

Reklamy

Najciekawsze oferty na używane maszyny rolnicze

Wybór odpowiedniej używanej maszyny rolniczej zależy od specyfiki gospodarstwa oraz rodzaju wykonywanych prac, dlatego nie da się polecić uniwersalnych rozwiązań dla każdego. Niemniej przedstawiamy parę interesujących ofert dostępnych we Fricke, które powinny przyciągnąć uwagę wielu rolników:

  • Zgrabiarka Pottinger 2-karuzelowa z centralnym odkładaniem pokosu – ta zgrabiarka z 2022 roku to solidna i wydajna maszyna, idealna do dużych gospodarstw rolnych. Dzięki centralnemu odkładaniu pokosu, zapewnia równomierne i efektywne zbieranie siana. Model TOP 612C firmy Pöttinger jest znany z niezawodności i łatwości obsługi, co czyni go doskonałym wyborem dla rolników poszukujących sprawdzonych rozwiązań, na których można polegać nawet w najbardziej wymagających sytuacjach.
  • Posypywarka SaMASZ Gobi 140 – to wszechstronna maszyna komunalna, która sprawdzi się nie tylko w gospodarstwie rolnym, ale również w zarządzaniu terenami zielonymi i drogami. Model Gobi 140 jest wyposażony w nowoczesne systemy dozowania, które pozwalają na precyzyjne rozprowadzanie materiałów. Obecnie dostępna w atrakcyjnej cenie w ramach wyprzedaży, stanowi świetną okazję dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie nowego sprzętu.

Chcesz zapoznać się z większą liczbą ciekawych ofert? Sprawdź nasze używane maszyny rolnicze na fricke.pl i przekonaj się, że to najlepsze rozwiązanie. Znajdziesz tam ciągniki rolnicze, a także kombajny, sieczkarnie i wiele innych sprzętów do specjalistycznej pracy polowej. Na pewno nie będziesz mieć problemu ze zlokalizowaniem maszyny, które spełni wszystkie Twoje wymagania.


tekst i fot. mat. partnera, grafika: freepik.com