Hrubieszowscy policjanci sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne i potrzebujące pomocy

Hrubieszowscy policjanci sprawdzają miejsca w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Kontrolują tereny ogródków działkowych i pustostanów.

Reklamy

Niskie temperatury, zwłaszcza w nocy, to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Niebezpieczeństwo to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Dzielnicowi hrubieszowskiej komendy kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Sprawdzają tereny ogródków działkowych i pustostanów. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.

Reklamy

Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbanie o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego nie przechodźmy obojętnie obok człowieka śpiącego na ławce, osłabionego czy nietrzeźwego.

Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne – być może w naszym sąsiedztwie są osoby w podeszłym wieku, samotne opuszczone lub nieporadne. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie.

Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 112, 47 815 32 80 lub pogotowia ratunkowego również anonimowo.

Przy tej okazji zachęcamy do skorzystania również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób anonimowo można informować o miejscach przebywania bezdomnych. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń do osób, które tej pomocy potrzebują. Nie bądźmy obojętni!

Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie.

­

źródło i fot. KPP Hrubieszów