14 czerwca 2024

Hrubieszów: Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie „w sieci”

Jak być bezpiecznym „w sieci” – to jeden z głównych tematów związanych z bezpieczeństwem, który poruszyli hrubieszowscy policjanci podczas spotkania z uczniami i ich wychowawcami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie.

Reklamy

Policjanci z hrubieszowskiej komendy wzięli udział w kolejnym spotkaniu poświęconemu bezpieczeństwu. Tym razem odwiedzili uczniów i ich wychowawców w Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w Internecie.

Wzajemne wyzwiska, obraźliwe komentarze, przykre słowa skierowane pod adresem konkretnych osób często ranią bardzo dotkliwie. Niestety, w dobie powszechnego korzystania z Internetu to coraz częściej pojawiający się problem. Sprawcy tych groźnych zachowań często nie zdają sobie sprawy, jak negatywne skutki może nieść za sobą ich zachowanie. Obrażając innych, uczniowie często chcą zaimponować i przypodobać się rówieśnikom – nie zważając na to, że wyrządzają krzywdę innej osobie.

Reklamy

Często Internet daje złudne poczucie anonimowości i możliwości obrażania kogoś bezkarnie. Nic bardziej mylnego. Wszystkie zamieszczone w sieci zdjęcia, filmiki czy inne treści, raz wrzucone już tam pozostają i wielokrotnie zaczynają „żyć własnym życiem”.

Policjanci podczas spotkania mówili uczniom o rozsądnym korzystaniu z Internetu oraz o odpowiedzialności karnej, jaka grozi za nieodpowiedzialne zachowania.

Reklamy

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Soki, słodycze i artykuły dla dzieci od hrubieszowskich policjantów (ZDJĘCIA)

Soki, słodycze i artykuły dla dzieci od hrubieszowskich policjantów (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Twitterze