15 lipca 2024

Hrubieszów: Policyjne działania „Truck & Bus”

Jutro od wczesnych godzin porannych hrubieszowscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Truck & Bus”. Podczas działań ukierunkowanych na kontrole busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów jak również bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów.

Reklamy

 

Jutro od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu hrubieszowskiego, kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Policjanci całego garnizonu lubelskiego prowadzić będą działania pod nazwą „Truck & BUS”.

Podczas akcji mundurowi będą sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów, będą kontrolowali stan techniczny samochodów oraz czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Policjanci będą także weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie  z rozkładem jazdy, a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach.

Reklamy

Przypominamy kierującym, że podczas kontroli pojazdów ciężarowych i autobusów funkcjonariusze będą zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców. Podczas każdej kontroli kierującym będzie sprawdzany również stan trzeźwości.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)

Reklamy