Hrubieszów: Recytatorskie nominacje

Powiat hrubieszowski będzie mieć dwie reprezentantki w wojewódzkim finale 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Reklamy

Podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się w Hrubieszowskim Domu Kultury nominacje w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uzyskały uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie Katarzyna Kolenda i Anna Fietko jako ubiegłoroczna laureatka.

Katarzyna Kolenda zdobyła uznanie jurorów za prezentacje wiersza Siergieja Jasienina „Tyle smutku” i fragmentu „Dżumy” Alberta Camus’a. Anna Fietko wyrecytowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna pod tytułem „Śmierć w kręgu rodziny” i fragment prozy Doroty Masłowskiej „Kochanie zabiłam nasze koty”.

Obydwie recytatorki zaprezentują te same utwory w finale wojewódzkim konkursu, który 9 i 10 kwietnia odbędzie się w Lublinie. 

Spośród uczestników eliminacji powiatowych w Hrubieszowie jury przyznało też nagrodę dla Małgorzaty Jarmusz z ZS 2 w Hrubieszowie za wiersz Bolesława Leśmiana „Nocą umówioną” i fragment prozy Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” oraz trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Barbara Szwiec z ZS 2 w Hrubieszowie, Katarzyna Szymusiak z Liceum Ogólnokształcącego w Horodle oraz, w kategorii dorosłych recytatorów, Joanna Podlewska z Hrubieszowa.źródło: ias24.eu