18 kwietnia 2024

Hrubieszów: Rowerzysta potrącony na ulicy Kolejowej

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło przy ulicy Kolejowej w Hrubieszowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 29-letni kierowca Audi, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 55-letniemu rowerzyście.

 

Do zdarzenia doszło przy ulicy Kolejowej w Hrubieszowie. Policjanci udali się na miejsce, gdzie według zgłoszenia doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Na miejscu zastali 55-letniego mieszkańca gminy Trzeszczany, który kierował rowerem oraz 29-letniego mieszkańca gminy Hrubieszów, kierującego pojazdem marki Audi.

Jak ustalili policjanci, rowerzysta poruszał się przy prawej krawędzi jezdni i zmierzał w kierunku ronda. Następnie kierowca Audi, który wyjechał z parkingu przy jednym z miejscowych marketów, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu rowerzyście.

Ustalono, że 29-letni kierowca auta nie zastosował się do znaku „STOP”, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z cyklistą.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy auta prawo jazdy. Teraz 29-latek odpowie przed sądem.

 

źódło: KPP Hrubieszów (E.K.)