25 lipca 2024

Hrubieszów: Ruszają szkolenia dla asystentów medycznych

Lekarz będzie mógł skorzystać z pomocy asystenta medycznego przy wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich. Przepisy, które to umożliwią, wchodzą w życie 23 października. Już teraz zainteresowani mogą zgłaszać się na szkolenia z obsługi e-zwolnień.

Reklamy

 

Szkolenia dla asystentów odbędą się między innymi w Hrubieszowie, przy ul. 3 Maja 8a. Uczestnicy dowiedzą się, jak wystawiać elektroniczne zwolnienia w imieniu lekarza i jak uzyskać bezpłatny certyfikat ZUS, który służy do podpisywania takich zaświadczeń.

Podczas szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (która służy m.in. do wystawiania e-zwolnień). Szkolenia w hrubieszowskim inspektoracie ZUS odbędą się: 8 listopada o godz. 10.00 i 22 listopada o godz. 12.00.

Reklamy

Dla tych, którym nie pasują terminy grupowych szkoleń, odbędą się indywidualne konsultacje. Można je zaplanować w dogodnym dla siebie terminie w ZUS albo w placówce medycznej.

Na szkolenia z e-zwolnień ZUS zaprasza też pracodawców. Spotkania dla zakładów pracy odbędą się 25 października i 22 listopada. Oba zaczynają się o godz. 10.00.

Reklamy

Organizatorzy przyjmują zapisy na szkolenia i konsultacje pod numerem telefonu 84 696 20 13 (wew. 230) lub e-mailem marzanna.suwala@zus.pl.


Asystent medyczny

Lekarz będzie mógł upoważnić inną osobę do wystawiania elektronicznych zwolnień w swoim imieniu. Takie upoważnienie zostanie zapisane w ministerialnym Rejestrze Asystentów Medycznych i stąd trafi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do wystawiania e-zwolnień asystent będzie też potrzebował swojego profilu w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i podpisu elektronicznego.

Lekarz będzie zawsze decydował o zwolnieniu lekarskim i jego szczegółach. Natomiast asystent może odciążyć go w czynnościach technicznych, czyli wprowadzaniu danych e-zwolnienia do systemu.

 

źródło: ZUS