Hrubieszów: Szkolenia dowódców OSP zakończone – ZDJĘCIA

31 sierpnia. zakończyło się szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

Szkolenie zostało przeprowadzone w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”.

Celem szkolenia było przygotowanie członków Ochotniczych Straży Pożarnych do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym, z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych.

Dodatkowo, przeprowadzono akcję informacyjną wśród druhów OSP, że to kierujący działaniem tatowniczym oddziałuje na podległe siły podmiotów systemu na miejscu zdarzenia i powinien podchodzić do zadań w sposób kompleksowy, w tym także podczas przeprowadzanego rozpoznania operacyjnego na miejscu działań, wykonywanych czynności ratowniczych związanych z zabezpieczeniem i przeszukiwaniem pojazdów, terenu oraz ewakuacją osób poszkodowanych.

Egzamin ze szkolenia pozytywnie ukończyli wszyscy uczestnicy kursu.

­

(info i fot. KP PSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie