25 maja 2024

Hrubieszów: Trwa głosowanie na propozycje do budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Hrubieszowa do końca maja mogą głosować na projekty, które ich zdaniem powinny być sfinansowane ze środków budżetu obywatelskiego.

 

Głosować można tylko na jedno zadanie. W głosowaniu udział brać mogą osoby, które ukończyły 13 lat i są mieszkańcami Miasta Hrubieszowa.

Głosujemy poprzez postawienie znaku „X” po prawej stronie karty.

 

KARTA DO GŁOSOWANIA

http://www.miasto.hrubieszow.pl/…/…/karta_do_glosowania.doc…

 

Kartę do głosowania można wysłać:

– pocztą (liczy się data wpływu do UM),

– osobiście dostarczyć do Urzędu Miasta,

– wysłać skan na adres email: budzetobywatelski@miasto.hrubieszow.pl

Głosowanie trwa od 1 do 30 maja 2017 roku.

 

***

 

Wśród propozycji są m.in.: osiedlowa siłownia pod chmurką, rozbudowa ścianki wspinaczkowej w Zespole Szkół Miejskich nr 2, szkolny gabinet stomatologiczny, parkometry w centrum miasta, treningi capoeiry, zajęcia z dietetyki i obozy sportowe w „Akademii Młodych Orłów”.

Mieszkańcy Hrubieszowa mają również do wyboru zakup kostiumów dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej w roku jego jubileuszu, zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków, albo dużego ekranu z konsolą do gier dla biblioteki publicznej oraz spotkanie z pierwszym polskim kosmonautą gen. Mirosławem Hermaszewskim.

Wartość każdego z projektów waha się od 1 do 100 tysięcy złotych, czyli maksymalnej kwoty, którą miasto przeznaczyło na budżet obywatelski.

 

źródło: UM Hrubieszów