22 kwietnia 2024

Hrubieszów: Ukradł towar w markecie, bił się z ochroniarzem. Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna najpierw ukradł ze sklepu artykuły spożywczo – przemysłowe, a następnie zaczął szarpać się i bić z ochroniarzem, który usiłował go zatrzymać.

 

Wczoraj hrubieszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta, gdzie nieznany mężczyzna próbował ukraść artykuły spożywczo – przemysłowe.

Kiedy na kradzież zareagował pracownik ochrony, sprawca stał się agresywny, zaczął szarpać  się z nim i próbował uciekać ze skradzionym towarem.

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce, zatrzymali agresora. Okazał się nim 36-letni obywatel Ukrainy. Ustalono, że mężczyzna nie tylko szarpał się z ochroniarzem, ale zadał mu także ciosy pięścią w twarz, kopał go oraz groził mu zabójstwem.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

źródło: KPP w Hrubieszowie / J.K.

fot. arch. lubiehrubie.pl