18 lipca 2024

Hrubieszów: Umowa na boiska przy Dwójce podpisana

Miasto Hrubieszów podpisało w czwartek 20 października umowę z firmą, która wybuduje kompleks sportowy przy Zespole Szkół Miejskich nr 2. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 milion 845 tysięcy złotych, ale część środków na ten cel samorząd pozyskał z budżetu państwa.

Reklamy


Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na boiska – trawiaste do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne przystosowane do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Oprócz tego powstanie 200-metrowa bieżnia okólna z czterema torami, a cały teren zostanie odwodniony, ogrodzony i doświetlony.

– Nowy kompleks powstanie przy ZSM 2 zamiast betonowego i asfaltowego boiska, które są w bardzo złym stanie i ich remont jest nieuzasadniony. W ramach podpisanej dzisiaj umowy jeszcze w tym roku firma, która wygrała przetarg ma wykonać prace o wartości 300 tysięcy złotych. Reszta jest planowana na przyszły rok, a wszystko ma być gotowe do połowy lipca – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając. 

Reklamy

W tym miesiącu samorząd podpisał również umowę na budowę skate parku na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ta inwestycja będzie kosztować prawie 280 tysięcy, a prace potrwają do końca maja 2017 roku.

Na pokrycie części kosztów miasto pozyskało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach „Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej” samorząd otrzyma do 500 tysięcy złotych. 

Reklamy

W planach jest jeszcze budowa ścianki wspinaczkowej przy HOSiR. – Przygotowujemy drugi przetarg na tę inwestycję, ponieważ w pierwszym nikt nie zgłosił się do tego zadania. Nie rezygnujemy z tego pomysłu, ale musimy nieco przełożyć jego realizację – zapowiada burmistrz Zając. Ta część projektu również będzie realizowana w przyszłym roku.


źródło: ias24.eu