29 maja 2024

Hrubieszów: Uszkodzili szopkę. Monitoring po raz kolejny się przydał

Dzięki monitoringowi miejskiemu policjanci ustalili sprawców uszkodzenia szopki bożonarodzeniowej stojącej na hrubieszowskim Rynku.

 

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na hrubieszowskim Rynku.

Policjanci zostali poinformowani, że ktoś uszkodził figurki stojące w bożonarodzeniowej szopce. Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się ustalić, że uszkodzili je nastolatkowie robiący sobie przy nich zdjęcia. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu i obecnie wyjaśniają sprawę. Sprawcy zniszczenia mienia odpowiedzą przed sądem.

W tym przypadku, po raz kolejny potwierdza się fakt niezbędności monitoringu i kamer miejskich w miejscach najbardziej zagrożonych. Hrubieszowscy Strażnicy Miejscy pełniący dyżury i bacznie obserwujący zapisy z kamer umieszczonych na terenie miasta, niezwłocznie reagują na popełniane przestępstwa i wykroczenia, informując policję.

Ujawnione przypadki zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywanie alkoholu oraz niszczenie mienia zgłaszane są na bieżąco dyżurnemu policji. Zarejestrowany obraz wykorzystywany jest do prowadzenia postępowań mandatowych i karnych.

Wszystko po to, by mieszkańcy miasta mogli czuć się bezpiecznie, a skoordynowane działania służb mundurowych były jeszcze bardziej skuteczne.

źródło: KPP Hrubieszów / EK