Hrubieszów: VI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

9 grudnia do hrubieszowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przybyli wspaniali, niepowtarzalni artyści – uczestnicy VI Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Wiele potrafię” 2014. Tegoroczny przegląd odbył się pod hasłem JEST TAKI DZIEŃ, a zorganizowany został przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Ich Rodzinom „Mamy Siebie”.

Reklamy

 

Swoją artystyczną wizję najpiękniejszego dnia w roku zaprezentowali uczniowie z: SOSW w Dorohusku, SOSW w Zamościu (dwie drużyny), SOSW w Tomaszowie Lubelskim (dwie drużyny), SOSW w Kęble, SOSW we Włodawie, SOSW w Radzyniu Podlaskim, SOSW w Krasnystawie, SOSW w Hrubieszowie. Wszystkie występy bardzo wysoko oceniło Jury przyznając tylko I miejsca.

Nieoczekiwanie nasz przegląd odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. W naszym ośrodku „był taki dzień”, w którym wszystkich ogarnęła radość, urok, magia, wyjątkowość zbliżających się świąt.

Przegląd służy realizacji celu jakim jest oddziaływanie na różnorodne sfery aktywności młodego człowieka i skierowany jest do uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy, Gimnazjów oraz uczestników WTZ z terenu województwa lubelskiego.

Realizacja powyższego zadania możliwa jest dzięki uzyskanej dotacji z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.  Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Lubelskie ze środków PFRON.

Szczególne podziękowania składamy dla wyjątkowego człowieka, naszego nowego przyjaciela pana Marka Troszczyńskiego.info i fot. PZPSW Hrubieszów