Hrubieszów: W grudniowy dzień – nagrodzeni w konkursie [ZDJĘCIA]

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „W grudniowy dzień”, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem i skupia młodych artystów.

Reklamy

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. “W GRUDNIOWY DZIEŃ” z dnia 11 grudnia 2022 r.

Koordynator konkursu – Andrzej Marut, instruktor ds. plastyki HDK

Reklamy

­

Komisja w składzie: przewodniczący – Anna Jańczuk – mgr wychowania plastycznego, artysta plastyk z Hrubieszowa, członkowie: Artur Łukasiewicz – artysta plastyk z Hrubieszowa, Barbara Paluch – animator HDK.

W konkursie wzięły udział następujące placówki: Miejskie Przedszkole Nr 5 – 21 prac, Szkoła Podstawowa Nr 1 – 30 prac, Szkoła Podstawowa Nr 3 – 57 prac, zgłoszenie indywidualne SP Nr 2 – 1 praca, Koło Plastyczne HDK ( Andrzej Marut ) – 73 prace. Ogółem na konkurs wpłynęły 182 prace.

Zgodnie z regulaminem konkursu postanowiono nie rozpatrywać prac wykonanych niesamodzielnie.

Po wnikliwej ocenie postanowiono przyznać nagrody w czterech grupach wiekowych następującym autorom:

­

Grupa I Przedszkola – dzieci w wieku 4-6 lat

– Hanna Teterycz lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 5 – nauczyciel Agnieszka Ziółkowska

– Hanna Jasińska lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 5 – nauczyciel Agnieszka Ziółkowska

– Zuzanna Bilik lat 6 – Miejskie Przedszkole Nr 5 – nauczyciel Iga Kalbarczyk

– Iga Sionkowska lat 6 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

– Aleksandra Zińkiewicz 4 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

­

Grupa II Klasy I-III – dzieci w wieku 7-9 lat

– Nina Lewandowska lat 8 – Szkoła Podstawowa Nr 1 – nauczyciel Monika Korneluk

– Zuzanna Kuras lat 7 – Szkoła Podstawowa Nr 1 – nauczyciel Joanna Bartnik

– Hanna Hojda klasa III – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Iwona Rubacha

– Lena Mandebura lat 8 – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Anna Kryszczuk

– Antoni Rodziewicz lat 7 – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Monika Będzińska

– Zofia Kuźniarska lat 9 – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Dorota Wawrzyniuk, Ewelina Frąc

– Mikołaj Hojda lat 8 – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Alicja Ryszkowska

– Eliza Pasieka lat 8 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

– Adrianna Mazurek kl. II (za dwie prace) – Szkoła Podstawowa Nr 1 – nauczyciel Małgorzata Serafin, Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

– Natasza Białacka lat 8 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

– Maja Jastrzębska lat 8 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

– Ola Dziewulska lat 8 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

­

Grupa III Klasy IV-VI – dzieci w wieku 10-12 lat

– Klaudia Szkutnik klasa VI – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Aneta Franke

– Hanna Lipska klasa VI – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Aneta Franke

– Mark Iwanow klasa V – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

– Julia Falkowska lat 11 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

­

Grupa IV Klasy VII-VIII – dzieci w wieku 13-15 lat

– Paulina Bazylewicz lat 13 – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Aneta Franke

­

Ogółem przyznano 22 nagrody, które ufundował Hrubieszowski Dom Kultury.

Komisja konkursowa dziękuje wszystkim za udział w konkursie jednocześnie gratuluje laureatom i opiekunom za zdobyte nagrody, życząc dalszych sukcesów artystycznych.

Prace można obejrzeć w Malej Galerii Hrubieszowskiego Domu Kultury. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 13 stycznia 2023 o godz. 11.00.



źródło i fot. HDK


Zobacz też:

Hrubieszów: Jasełka w przedszkolu [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Jasełka w przedszkolu [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →