15 lipca 2024

Hrubieszów: Wakacje w Przedszkolu nr 2

Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie w ramach dyżuru wakacyjnego przygotowało dla dzieci wiele ciekawych i interesujących atrakcji.

Reklamy

 

Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z kolarzem panem Markiem Watrasem, który opowiedział dzieciom o zasadach bezpiecznej jazdy na rowerze oraz w co powinien być wyposażony rower na długie wyprawy.

Kolejną atrakcją były warsztaty plastyczne pt. „Cuda z bibuły i papieru” prowadzone przez panią Justynę Jańczuk. Podczas warsztatów dzieci wykonały naszyjniki hawajskie z kwiatów bibuły.

Reklamy

Przedszkolaków odwiedziła także pani policjant Edyta Krystkowiak wraz z maskotką lwem „Leonem”, która rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Dzieci bardzo chętnie przyłączyły się do zajęć z „Zumby” prowadzonych przez panią Dominikę Borys. Tańcom i pląsom nie było końca, przedszkolakom spodobał się taki rodzaj zajęć.

Reklamy

Bardzo dużo radości sprawiły dzieciom odwiedziny naszej pani z kuchni Anetki Kowalskiej, z którą dzieci zrobiły pyszną sałatkę owocową. Pani Anetka zaprezentowała swoją walizkę, w której były przyrządy do dekorowania i wycinania różnych ozdób z warzyw i owoców. Przedszkolaki bardzo chętnie samodzielnie wycinały ozdoby i wykonywały dekoracje z owoców i warzyw.

Wszystkie te zajęcia zapewniły przedszkolakom różnorodność atrakcji i pogłębiły wiedzę o niektórych zawodach.

Wakacyjny czas przedszkolaki spędziły ciekawie, twórczo i wesoło.

 

źródło i fot. Przedszkole nr 2