20 lipca 2024

Hrubieszów: Weekend cudów

8-10 grudnia to dni wyjątkowe nie tylko dla rodzin, którym pomaga Szlachetna Paczka, ale również dla każdego wolontariusza i Darczyńcy, angażującego się w pomoc i walczącego z biedą w Polsce. To dni pełne magii, w których naprawdę mamy wpływ na sytuację tych ludzi i zmiany, jakie mogą zajść w ich życiu. Hasłem przewodnim XVII edycji są słowa „LUBIĘ LUDZI”.

Reklamy

 

Tegoroczny Finał rozpoczęliśmy w już w piątek – już wtedy do rodzin dotarły pierwsze paczki. Dla odwiedzających je wolontariuszy było to niezapomniane przeżycie. Śmiech, radość, wzruszenie, łzy… to wszystko widzieliśmy.

W sobotę gościliśmy w naszym magazynie p. Pawła – przedstawiciela zespołu Allegro, który przygotowywał paczki dla 130 rodzin z województwa Lubelskiego, w tym 47 dla regionu Hrubieszów i okolice.

Reklamy

Z zaangażowaniem rozładowywaliśmy tiry i przepakowywaliśmy ich zawartość do mniejszych samochodów. Dojazdy nie zawsze były łatwe – walczyliśmy z błotem, schodami, śliskimi nawierzchniami… ale mimo wszystko daliśmy radę i już w niedzielny poranek nasz magazyn był pusty.

Chociaż Finał wymagał od nas wielkiego zaangażowania i ogromu pracy, wszyscy wspominamy te dni z wielkim uśmiechem na twarzy. Zgodnie stwierdzamy, że najpiękniejszym elementem pracy wolontariusza jest właśnie weekend cudów i emocje, które temu wydarzeniu towarzyszą.

Reklamy

W tym miejscu, w imieniu wszystkich wolontariuszy regionu Hrubieszów i okolice, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować tym, bez których Finał nie przebiegłby tak sprawnie. Dziękujemy zaangażowanym w pomoc rodzinom wszystkim ludziom o Wielkich Sercach , którzy dołożyli cegiełkę do wspólnego sukcesu!