Hrubieszów: Więźniowie będą pracować w lesie [ZDJĘCIA]

Pomiędzy Zakładem karnym w Hrubieszowie i Nadleśnictwem Mircze podpisana została umowa rozpoczynająca współpracę w zakresie pracy odpłatnej osadzonych.

Reklamy

8 września 2022 roku mjr Mariusz Sokół – dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie oraz Paweł Zawiślak – nadleśniczy Nadleśnictwa Mircze podpisali umowę, która rozpoczyna współpracę w zakresie pracy odpłatnej osadzonych.

– Zatrudnienie więźniów do pracy w lasach, to kolejna odsłona programu „Praca dla więźniów” – informuje mł. chor. Anna Malinowska-Niszta z hrubieszowskiej jednostki penitencjarnej. – Zatrudnieni więźniowie będą zajmować się pracami zleconymi przez leśników. Zaczną od najprostszych prac, do których wykonania nie trzeba szczególnych umiejętności. Osadzeni będą zaangażowani do prac pielęgnacyjnych na uprawach leśnych, sprzątania śmieci oraz będą pomagać przy naprawie grodzeń upraw. Praca to najlepsza metoda resocjalizacji. To poprzez pracę więźniowie mogą poprawiać swoje nawyki, zdobywać nowe umiejętności, a tym samym uczyć się odpowiedzialności i uczciwości – dodaje.

Reklamy

­

­

źródło i fot. ZK w Hrubieszowie / mł. chor. Anna Malinowska-Niszta


Zobacz też:

Nowy zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Hrubieszowie

Nowy zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Hrubieszowie


Zerknij na Instagram →