13 kwietnia 2024

Hrubieszów: Wręczono bony na realizację pomysłów w ramach budżetu obywatelskiego

6 czerwca w Urzędzie Miasta Hrubieszowa odbyło się spotkanie z wnioskodawcami projektów do hrubieszowskiego budżetu obywatelskiego na 2017 rok.

 

W obecnej edycji mieszkańcy Hrubieszowa mogli wybierać spośród 10 propozycji, które pozytywnie przeszły ocenę formalną. W wyniku głosowania środki z budżetu zostaną przyznane na realizację trzech pomysłów.

Najwięcej, bo 928 głosujących poparło pomysł zakupu kostiumów dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej w roku jubileuszu 30-lecia. Szacunkowa wartość projektu, zgłoszonego przez choreografa grupy Grażynę Temporowicz, to 30 tysięcy złotych.

Kolejne 50 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego będzie przeznaczone na „Akademię Młodych Orłów”, zgłoszoną przez Krzysztofa Jóźwika. Pomysł, poparty 449 głosami, dotyczy obozów sportowych, treningów i zajęć na temat zdrowego żywienia dla około 50-osobowej grupy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Trzecie zadanie, które zostało zakwalifikowane do realizacji, to inicjatywa „Z książką bliżej ludzi”, czyli zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków oraz cykl spotkań autorskich, zaproponowany przez Halinę Kurek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie. Na projekt o wartości 20 tysięcy złotych zagłosowało 272 mieszkańców miasta.

Wszystkim inicjatorom projektów podziękowania za zaangażowanie i przygotowanie projektów wręczyli Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając, Zastępca Burmistrza Marta Majewska i Przewodniczący Rady Miejskiej Anna Świstowska. Inicjatorzy zwycięskich projektów Grażyna Temporowicz, Halina Kurek i Krzysztof Jóźwik otrzymali dodatkowo symboliczne bony potwierdzające przyznanie środków na realizację zadań.


źródło i fot. UM Hrubieszów