Hrubieszów: Współpraca była tematem trzecich warsztatów z seniorami

Trzecie spotkanie seniorów odbyło się 09.01.2018 r., tematem była współpraca.

Reklamy

 

Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.

Henry Ford

Seniorzy z Klubu Złotego Wieku wcielali te słowa w życie. Trzecie spotkanie seniorów odbyło się 09.01.2018 r., tematem była współpraca.

Mówiliśmy o tym, jak różna jest interpretacja słowa współpraca, ile ma znaczeń. Każdy z nas myśląc o nim odnosił się do własnych doświadczeń, tych złych i tych dobrych – powodujących uśmiech na twarzy. Seniorzy zastanawiali się ile radości do ich świata wnoszą inni ludzie, ile oni sami są w stanie dać od siebie innym.

Czy obecność ludzi, szczególnie tych zaprzyjaźnionych i bliskich jest potrzebna? Uczestnicy spotykają się i pracują metodą uczenia się przez całe życie według Marii Montessori. Całość dopełniają materiały przygotowane specjalnie do pracy tą metodą. Zajęcia odbywają się w połączonym tandemie Miejskiej Biblioteki Publicznej i Hrubieszowskiego Domu Kultury.

 

Zdjęcia >>

 

źródło i fot. MBP Hrubieszów