25 czerwca 2024

Hrubieszów: Z nożem i metalowym prętem napadli na Ukraińców

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 31 i 45–latka, którzy w minioną środę dokonali rozboju na dwóch obywatelach Ukrainy. Poszkodowani mężczyźni wybierali pieniądze w bankomacie, kiedy nagle zostali zaatakowani przez dwóch napastników przy użyciu noża i metalowego pręta. Policjanci już po niespełna godzinie po zdarzeniu ustalili i ujęli sprawców rozboju.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci po niespełna godzinie od zgłoszenia rozboju, ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa.  Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Dwóch 38-letnich obywateli Ukrainy wybierało pieniądze w miejscowym bankomacie. Nagle podbiegło do nich dwóch napastników i grożąc nożem oraz metalowym prętem zażądali wydania  saszetki z pieniędzmi.

Gdy poszkodowany mężczyzna odmówił, jeden ze sprawców zadawał mu uderzenia po całym ciele. Następnie napastnicy odebrali mężczyznom pieniądze oraz telefon komórkowy i dokumenty.

Reklamy

Policjanci po ustaleniu i zatrzymaniu dwóch sprawców tego przestępstwa odnaleźli u nich utracone przedmioty. Zatrzymany 31 i 45 – latek to mieszkańcy Hrubieszowa, którzy byli już wcześniej karani.

Mężczyznom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK.)