13 kwietnia 2024

Hrubieszów: Za nami Festiwal Muzyczne Inspiracje – To nam w duszy gra

Wojewódzki Festiwal Śpiewu i Tańca Muzyczne Inspiracje – „To nam w duszy gra” już za nami. To wspaniałe święto tańca i śpiewu pokazało jak wiele talentów posiadają uczniowie Ośrodków Szkolno – Wychowawczych oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.


Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: zespół wokalny „Urwisy” z  Zamościa, grupa wokalna z Dorohuska,  zespół „Salta” z Olbięcina, zespół wokalny „Tonika”z  Krasnegostawu,  zespół „Iskierki” z Włodawy, grupa wokalna „Ach, To My” WTZ ze Świdnika, zespół wokalny i  grupa taneczna Muminki – z Tomaszowa Lubelskiego, zespół „Bastion” WTZ z Oszczowa, zespół „Tacy sami”,  grupa taneczna „Słodziaki” i zespół taneczny „Rytm” z Hrubieszowa.

Przepiękne, różnorodne i wspaniale przygotowane występy bardzo wysoko oceniło jury w składzie: pan Krzysztof Gumiela, pani Edyta Targońska, pani Dorota Białonoga. Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki, a zespoły nagrody. Serdecznie dziękujemy artystom, instruktorom za zaprezentowanie bardzo wysokiego poziomu występów.

Podziękowania składamy na ręce pani Emilii Feliksiak Dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury za gościnne przyjęcie i wszelką pomoc w organizacji Festiwalu. Podziękowania kierujemy do pana Dariusza Tokarzewskiego za uświetnienie naszej uroczystości piosenką ze swojego repertuaru. Serdeczności kierujemy do pana Marka Troszczyńkiego, który wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i obdarował uczestników prezentami.

Organizatorami Festiwalu było Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Ich Rodzinom „Mamy Siebie” przy SOSW w Hrubieszowie. Projekt zrealizowany został dzięki dotacji z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie. Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Lubelskie ze środków PFRON.

 

Zdjęcia:

http://pzpswhrubieszow.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/162889/festiwal_muzyczne_inspiracje__to_nam_w_duszy_gra

 

 

info i fot. PZPSW