Hrubieszów: Zabrała z poczekalni cudzy portfel i poszła na zakupy. Grozi jej do 5 lat

62-letni mężczyzna wybrał się do lekarza, do jednego z hrubieszowskich ośrodków zdrowia. W poczekalni powiesił kurtkę i wszedł do gabinetu. Kiedy wrócił, okazało się, że z kieszeni zniknął portfel z gotówką i dokumenty.

Reklamy

Wczoraj, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie Hrubieszowa, w jednym z ośrodków zdrowia, doszło do kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami.

Jak ustalono, 62-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów przyjechał do Hrubieszowa, do lekarza. Kiedy wszedł do gabinetu, pozostawił kurtkę na wieszaku w poczekalni. Po wyjściu założył kurtkę i spostrzegł, że w kieszeni nie ma pozostawionego tam portfela z dokumentami i pieniędzmi, w kwocie kilku tysięcy złotych. Powiadomiono o tym fakcie policjantów. Tego samego dnia funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 26-letnia mieszkanka Hrubieszowa.

Reklamy

Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania kobiety, która przyznała mundurowym, że to ona ukradła portfel. Zwróciła policjantom skradzione dokumenty i pieniądze w kwocie ponad 300 złotych. Jak tłumaczyła, resztę wydała na zakupy oraz wykupienie pozostawionych wcześniej przez nią w lombardzie przedmiotów.

26-latka usłyszała już zarzuty kradzieży i teraz odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

­

(źródło: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Pożar stodoły w Uchaniach. W akcji gaśniczej uczestniczyło 31 strażaków (ZDJĘCIA)

Pożar stodoły w Uchaniach. W akcji gaśniczej uczestniczyło 31 strażaków (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na Instagramie