Hrubieszów: Załóż odblask – Świeć Przykładem

W piątek, hrubieszowscy policjanci włączając się w akcję informacyjno – edukacyjną skierowaną do pieszych pod hasłem „Świeć Przykładem”, rozdawali podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi elementy odblaskowe.

Reklamy

W związku z rozpoczęciem akcji „Świeć Przykładem”, która jest skierowana w szczególności do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu, hrubieszowscy policjanci przeprowadzili spotkania na temat bezpieczeństwa.

Podczas spotkań omówiono tematykę bezpiecznego poruszania się po drodze oraz to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze odwiedzili dzieci z Przedszkola Terapeutycznego Leśna Polana w Hrubieszowie. Najmłodsi, wraz z policjantami uczyli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić przez przejście dla pieszych i na sygnalizacji świetlnej. Następnie, przedszkolaki dostały elementy odblaskowe, ufundowane przez WORD Zamość.

Ponadto, policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie, rozdawali na terenie gminy Dołhobyczów elementy odblaskowe ufundowane przez wójta.

Hrubieszowscy policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, piesi poruszający się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Hrubieszów: Szczęśliwy finał poszukiwań 14-latki

Hrubieszów: Szczęśliwy finał poszukiwań 14-latki