Hrubieszów: Zamknął włamywaczy w piwnicy i wezwał policję

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem odpowiedzą dwaj mieszkańcy gminy Werbkowice, którzy próbowali się włamać do jednej z piwnic bloku na terenie Hrubieszowa. Podejrzanie zachowujących się mężczyzn, zauważył 43-letni hrubieszowianin mieszkający w sąsiedztwie, który zamknął włamywaczy w piwnicy i zadzwonił na policję.

Reklamy

 

21 i 22-latek z gminy Werbkowice odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem do piwnicy jednego z bloków na terenie Hrubieszowa.

Jak ustalono, 43-letniego mieszkańca bloku w nocy obudził hałas dobiegający z dolnej części budynku. Poszedł więc sprawdzić, co się dzieje. Kiedy zszedł do piwnicy, zauważył dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy jakimś narzędziem manipulowali przy zamku w drzwiach.

Mężczyzna zorientował się, że może dochodzić do przestępstwa. Zamknął więc na klucz drzwi wejściowe do piwnicy i niezwłocznie zadzwonił na policję.

Dwaj włamywacze z piwnicy trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Na wyróżnienie zasługuje tu zachowanie 43-letniego hrubieszowianina, którego czujność i właściwa reakcja przyczyniła się do zatrzymania włamywaczy.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)