22 lipca 2024

Hrubieszów: Zbiórka polskich książek dla Centralnej Biblioteki Miejskiej w Nowowołyńsku

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zaprasza do włączenia się w zbiórkę polskich książek dla Centralnej Biblioteki Miejskiej w Nowowołyńsku na Ukrainie.

Reklamy

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie postanowiła odpowiedzieć na ciekawą inicjatywę Centralnej Biblioteki Miejskiej w Nowowołyńsku na Ukrainie, polegającą na wymianie literatury i tym samym stworzenie w tamtejszej bibliotece działu książek w języku polskim.

W najbliższym czasie MBP przygotuje książki do wysyłki, tymczasem zaprasza mieszkańców Hrubieszowa do włączenia się w ich zbiórkę.

Reklamy

Biblioteka nowowołyńska pragnie stworzyć dział literatury polskiej dla dzieci i dorosłych, by przybliżyć kulturę naszego kraju i ułatwić naukę języka polskiego.

Najcenniejsze dla nich książki to:

Reklamy

– klasyka polska,

– bajki i opowiadania dla dzieci w wieku 4-14 lat,

– beletrystyka współczesnych autorów polskich,

– przewodniki po polskich miastach.

Zachęcamy do przejrzenia domowych biblioteczek, być może znajdą się w nich książki wydane w ciągu kilku ostatnich lat, w dobrym stanie, które można ofiarować partnerskiej bibliotece i wzbogacić jej zbiory.

Książki można przynosić do końca lipca do Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. 3-go Maja 7 (piętro HDK) w godzinach otwarcia. Zapraszamy!