17 kwietnia 2024

Hrubieszów: Zgłoś zagrożenie nie wychodząc z domu

Hrubieszowscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – aplikacji pozwalającej na zawiadomienie Policji o występujących zagrożeniach za pomocą komputerów lub urządzeń mobilnych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od 2016 roku. Aplikacja pozwala bez wychodzenia z domu na zawiadomienie Policji o zagrożeniach, poprzez wykorzystanie komputerów lub urządzeń mobilnych.

W obecnie panującej sytuacji zagrożenia epidemicznego, kiedy należy maksymalnie ograniczyć kontakty i wyjścia z domu – to doskonałe narzędzie do wymiany informacji między społeczeństwem a Policją.

Korzystanie z mapy nie wymaga podania żadnych danych osobowych. Jej działanie jest intuicyjne. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy miejsce i rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności do 5 MB.

Każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania zdarzeń o charakterze nagłym. W przypadku potrzeby zgłoszenia takiego zdarzenia należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

(info: KPP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Na kwarantannie robił świąteczne zakupy. Grożą mu poważne konsekwencje

Hrubieszów: Na kwarantannie robił świąteczne zakupy. Grożą mu poważne konsekwencje

Lykoland