17 lipca 2024

Hrubieszów: Zmiany na Placu Staszica

Plac Staszica wzbogaci się o nowe miejsca postojowe i plac zabaw dla dzieci. Inwestycja pod nazwą „plac rekreacyjny” zwiększy atrakcyjność miejsca i komfort wypoczynku mieszkańców.

Reklamy

 

Celem projektu jest integracja mieszkańców oraz poprawa i uatrakcyjnienie infrastruktury społecznej. Dlatego na Placu Staszica powstanie siedem dodatkowych miejsc parkingowych.

Ponadto przy budynkach osiedla Śródmieście powstanie nowoczesny plac zabaw, w skład którego wejdą: karuzela talerzowa z siedziskami, sprężynowy „piesek”, zestaw zabawowy składający się ze zjeżdżalni, schodów, pomostu z klocków i dwóch wieżyczek oraz sprężynowca w kształcie jaja dinozaura.

Reklamy

Na placu zostanie położony także nowy chodnik. Wymienione zostaną również ławki i kosze na śmieci, nowym elementem będzie tablica informacyjna. Wzdłuż chodników zostaną posadzone drzewa, reszta terenu pozostanie pokryta nawierzchnią trawiastą.

Inwestycja realizowana jest w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, a jej inwestorem jest Gmina Miejska Hrubieszów.

Reklamy

Wartość inwestycji wyniesie ponad 143 tys. zł.

 

źródło i fot. Gazeta Hrubieszowska