Hrubieszowscy zwiadowcy gośćmi w Lidzbarku Warmińskim.

W pierwszych dniach czerwcu 2013 roku żołnierze z 2 Hrubieszowskiego i 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego wzięli udział w szkoleniu spadochronowo-desantowym, połączonym z praktycznym wykonywaniem skoków.

Reklamy

Na zaproszenie Dowódcy 9 pułku rozpoznawczego, pułkownika Wiesława Marszałka, do Lidzbarka Warmińskiego przybyli instruktorzy spadochronowi z 2 pułku, by we współpracy z lidzbarskimi instruktorami wziąć udział w wyżej wymienionym szkoleniu i tym samym podwyższyć umiejętności wykonywania skoków i techniki tzw. płaskiego lądowania.

„To pierwsze tego typu szkolenie na terenie naszego pułku i miasta. W poprzednim roku nasi zwiadowcy byli gośćmi Hrubieszowa. Wtedy szkolono desant do wody. Tym razem, w ciągu minionych dwóch tygodni skoczkowie trenowali technikę płaskiego spadania. Żeby móc profesjonalnie wykonywać tego typu zadania, jak desant z nieba, należy nie tylko oddać wiele skoków, ale i robić to na różne podłoża. Wiadomo, teren przeciwnika może być różny, a my działać musimy tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Współpraca miedzy naszymi pułkami z pewnością zaowocuje uzyskaniem przez armię profesjonalnych skoczków, a co za tym idzie kolejny dobrze przygotowany element dalekiego rozpoznania”- zrelacjonował dowódca 9 pułku rozpoznawczego.

 

Czytaj więcej…

 

Tekst i foto: szer. Ewa Ptak-Najduch

Żródło: army.mil.pl