20 czerwca 2024

Hrubieszowska „Kropelka wody” [WIDEO]

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie podsumowała literacko-plastyczną akcję „Kropelka wody.”

Reklamy

Celem przedsięwzięcia było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych, a głównym zadaniem przygotowanie przez grupę przedszkolną lub klasę plakatu ilustrującego temat wiersza Jolanty Wołk pt: „Kropelka wody”.

W akcji udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kryłowie – klasa 1, 3, 4 ,6 oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego w Kryłowie i kl 1b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie.

Reklamy

Podsumowaniu zadania towarzyszyła prezentacja plakatów oraz zajęcia z książką interaktywną i z rzeczywistością rozszerzoną. Wszyscy uczestnicy uwolnili swoją kreatywność i zaskoczyli organizatorów oryginalnością prac.

Podczas spotkania z poetką Jolantą Wołk, uczniowie mieli okazję wysłuchać wybranych utworów autorki oraz dowiedzieć się, co było natchnieniem do napisania utworu o kropelce wody. Dzieci wspólnie z poetką rozwiązywały zagadki i próbowały swoich sił w „wodnej krzyżówce.” Na pamiątkę spotkania, każdy z uczestników otrzymał balonik w kolorze wody.

Reklamy

Dzięki uczestnictwu w akcji uczniowie zyskali wiedzę na temat sposobów pozyskiwania wody pitnej, jej oszczędzania i oczyszczania.

­

­

­

(info, wideo: BP Hrubieszów, youtube.com)


Zobacz też:

W powiecie hrubieszowskim ubyło 1 285 osób! Raport o stanie Powiatu Hrubieszowskiego

W powiecie hrubieszowskim ubyło 1 285 osób! Raport o stanie Powiatu Hrubieszowskiego